شرکت آروین سلامت ( مبارزه با حشرات و جوندگان بدون استفاده از سموم و تعطیلی مکان ) ۰۱۰۳-۰۸۸-۰۹۱۲ ———۰۶۱۵-۵۵۲-۰۹۱۵ ———۱۲۰-۴۹۰۰-۰۹۱۵
لوگو

شرکت آروین سلامت مشهد

پیشرو در مبارزه با حشرات ،آفات و جانوران موذی با روش های تلفیقی و طعمه گذاری بدون تعطیلی محل زیر نظر کارشناسان بهداشت محیط و حشره شناسی پزشکی


سمپاشی مایت ها به صورت حرفه ای یکی از خدمات سمپاشی شرکت آروین سلامت می باشد

 

مایت ها یا هیره های گرد و غبار حشرات کوچکی هستند که در فرش ها, بالش ها و پارچه ها و سایر جاهای گرمی که غبار ممکن است جمع شود زندگی می کنند فضولات این حشرات میکروسکوپی ممکن است باعث بروز آلرژی یا شعله ورشدن علائم آسم شود

 مایت های موجود در گرد و خاک خانه


مایت ها موجوداتی میکروسکوپی هستند که به گروه کنه ها تعلق دارند ودر فضای داخلی اماکنی که ازرطوبت بالایی برخوردارند،زندگی می کنند . مایت ها برای سلامتی انسان مضر هستند و اغلب باعث واکنش های آلرژیک مثل آسم می شوند . مایت ها از مواد آلی موجود در گرد و خاک خانه تغذیه می کنند که قسمت اعظم این مواد آلی شامل سلول های مرده پوست بدن انسان ، قارچ ها وذرات ریز مواد غذایی پخش شده در سطح خانه است؛ مایت ها ذرات مرطوب را جذب می کنند.
بیولوژی مایت ها
هر مایت بالغ هشت پا دارد؛ در فضای مرطوب در ملحفه ها به میزان ۱۲۰۰۰ مایت در هر گرم از وزن ملحفه ها دیده می شود . طول عمر مایت های موجود در گرد و خاک خانه به طور متوسط معادل ۸۰ روز است که در طی این دوره مایت بالغ روزانه ۱تا ۲ تخم می گذارد . در دمای ۶/۲۶ درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی ۷۵ درصد ، تکامل تخم ها حدود سی روز به طول می انجامد.

مخاطرات بهداشتی
مایت های گردو خاک خانه یکی از عوامل اصلی ایجاد حساسیت هستند . آلرژی هایی که مایت های موجود در گرد و خاک خانه ایجاد می کنند ، باعث بروز آسم ، آبریزش بینی ، ریزش اشک از چشم ، عطسه ، مشکلات تنفسی و التهاب پوستی می شود .
از بین بردن آفات توسط متخصصان سمپاشی رادین تک ستیا ،با هدف حداکثر تاثیرو حداقل قیمت صورت می گیرد که مانع آسیب رسانی به انسان ،گیاهان و شرایط محیطی می شود.

 اقدامات لازم جهت پیشگیری

1-    رعایت کردن بهداشت محیط جهت جلوگیری از نفوذ حیوانات موذی
2-    تعویض شیشه ها و درب های شکسته برای جلوگیری از ورود آفات
3-    تمیز نگاه داشتن محل برای جلوگیری از ورود آفات بسیار اهمیت دارد


کنترل مایت


1-    بهترین مکان برای مبارزه با مایت های موجود در گرد و خاک خانه ، اتاق خواب خانه است . این موجودات میکروسکوپی بر روی سلول های مرده پوست به عنوان یک منبع غذایی زندگی می کنند .
2-    به گفته ی محققان بالش های پر نسبت به انواع سنتتیک کمتر دارای قارچ بویژه قارچی که آلرژِ را تشدید می کند ، هستند.
3-    اسپورهای قارچی یافت شده در بالش ها از پوسته های بدن انسان و مدفوع مایت ها تغذیه می کنند.اقداماتی که پس از اتمام سمپاشی تخصصی مایت باید صورت گیرد


1-    فرش‌ها و مبلمان را هر هفته با جاروبرقی پاک کنید
2-    رواندازها و بالش‌ها را هر هفته با آب بسیار داغ بشویید
3-    هرگز لباس ها را به صورت نم دار داخل کمد ها قرار ندهید
4-    هرگز ملحفه ها را به صورت نم دار مورد استفاده قرار ندهید
5-    از جمع کردن روزنامه ها و کاغذهای باطله در اتاق خواب بپرهیزید .
6-    از بالش هایی که با مواد متفرقه و حساسیت زا پرشده است استفاده نکنید .
7-    اتاق های خواب و نشیمن باید مرتب هوادهی شوند تا رطوبت آنها کاهش یابد.
8-    در صورت امکان کف اتاق خواب را با پارکت چوبی یا لینولئوم و نه فرش بپوشانید.
9-    در صورت آغشته شدن مواد غذایی و آب به مواد سمی،از مصرف آن خودداری کنید.
10-    از یک خشک ‌کننده هوا استفاده کنید، و دستگاه تهویه مطبوع خود را روشن نگه‌ دارید.
11-    تهویه هوای داخل اماکن از جمع شدن رطوبت در فضای اتاق ها جلوگیری به عمل آورید.
12-    پس از سمپاشی و بازگشت به محل تمامی راه های جریان هوا،در و پنجره ها را باز بگذارید.
13-    به این نکته توجه داشته باشید؛ سم تا زمانی که مرطوب است و کاملا خشک نشده می تواند مسمومیت ایجاد کند.
14-    از فیلترهای مخصوص در دستگاه تهویه مطبوع و جاروبرقی برای به دام‌انداختن مایت‌های گرد و غبار استفاده کنید
15-    تکاندن رخت خواب ها و شستن مکرر پتوها موجب کاهش دسترسی مایت به غذا و در نتیجه کاهش تعداد مایت ها می شود .
16-    با مشاوره با کارشناسان زمان مناسب برای ورود به محیط را مشخص کنید تا دچار مسمومیت توسط بخار و ذرات معلق ناشی از سم نشوید.
17-    خانمهای باردار،کودکان ،افرادی که دچار بیماری قلبی، کلیوی، حساسیت های پوستی و... هستند؛ برای  حضور در محل سمپاشی شده طبق توصیه ی کارشناسان عمل کنند.
18-    کنترل جهت اطمینان از نتایج بدست آمده با استفاده از روش های پاک سازی محیط ، بهبود شرایط وساختمان وسایراقدامات،زیر نظرمتخصصان سمپاشی شرکت آروین سلامت صورت می گیرد
19-    تمام بالش های و پتوها را داخل روکش های زیپ دار قرار دهید ، بدین ترتیب مانع تماس مایت ها و سایر آلرژن ها با بدن شوید .
20-    از جارو های مویی دسته بلند برای جدا کردن گرد و خاک دیوارها استفاده نکنید چون گرد و غبار زیادی را در هوا پخش می کند .
21-    به طور منظم نسبت به نظافت اتاق ها اقدام نمایید و اتاق ها را از ذرات ریز مواد غذایی پخش شده پاکیزه نگه دارید.
22-    جوراب های پوشیده شده و لباس های چرک را به هیچ وجه در محل خواب خود نگه داری نکنید ، چون لباس های چرک مملو از سلولهای مرده پوست بدن انسان است که به عنوان منبع غذایی مایت ها مورد استفاده قرار می گیرد .
 

مضرات استفاده از سموم غیر بهداشتی توسط افراد نا آگاه

1-    استفاده از سموم غیربهداشتی وهمچنین تماس افراد با این سموم به تغییر سلولی می انجامد که موجب افزایش فعالیت عصبی می شود.
2-    استفاده ازسموم شیمیایی غیر استاندارد، باعث تغییرسرعت فعالیت های مختلف بدن؛ افزایش تپش قلب و تعریق یا کاهش وتوقف کامل تنفس می شود .
3-    بی توجهی و افراط در مصرف آفت کش ها غیر بهداشتی باعث خسارات قابل توجهی در موجودات زنده و ایجاد بیماری و مرگ در انسان ها می شود.

شرکت آروین سلامت خوشــــــــ آمـــــــــدیـــــــــد

×