شرکت آروین سلامت ( مبارزه با حشرات و جوندگان بدون استفاده از سموم و تعطیلی مکان ) ۰۱۰۳-۰۸۸-۰۹۱۲ ———۰۶۱۵-۵۵۲-۰۹۱۵ ———۱۲۰-۴۹۰۰-۰۹۱۵
لوگو

شرکت آروین سلامت مشهد

پیشرو در مبارزه با حشرات ،آفات و جانوران موذی با روش های تلفیقی و طعمه گذاری بدون تعطیلی محل زیر نظر کارشناسان بهداشت محیط و حشره شناسی پزشکی


سوسک ها حشراتی چندش آور هستند که در همه جا یافت میشوند.انها دارای شکم بند بند.بیضی شکل و بابالهایی که روی شکم انها به طور متقاطع قرار گرفته اند هستند.

سوسک ها معمولا به رنگ قهوه ای بلوطی .مشکی .قرمز و زرد هستند.

 


سه نوع سوسک که بیشتر در اماکن ومنازل یافت میشوند عبارتند از:


 1)سوسک هایی به طول 5-7 سانتیمتر اینها قرمز رنگ هستند و دارای بالهایی بزرگ که توانایی پرواز دارند و میتونیم بگیم چندش اورترین نوع سوسک هستند چون وقتی در منزل هامون میبینیمشون به سختی میتونیم انها را به دام بیندازیم.

 2)نوع دیگری از سوسک ها هستند که به سوسک ریز المانی یا سوسک ریز اشپزخانه معروف اند و همانطور که از اسم ان پیداست در اشپزخانه ها و در زیر کابینت ها به وفور دیده میشود.اینها اندازه ای در حدود 15-10میلیمتر هستند و به رنگ زرد تا قهوه ای روشن دیده میشوند.

3)نوع دیگری از سوسک ها که زیاد  دیده میشوند سوسک هایی به طول 5-3 سانتیمترهستند انها بال پروازی ندارند و به رنگ قرمز.مشکی و قهوه ای هستند.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                        

 

توجه : سمپاشی سوسک برای سمپاشی منازل، محل کار و ... می بایست توسط شرکت سمپاشی حرفه ای صورت گیرد.


روش تخم گذاری و محل های مناسب برای رشد انها:تعداد تخم سوسک ها از شانزده تا چهل تخم میرسد.ایت تخم ها درون پوشش کپسولی قرار می گیرند این پوشش کپسولی به رنگ قهوه ای است و به شکل لوبیا است این پوشش از تخم در شرایط متفاوت محافظت میکند.تخم ها درون این پوشش در دو ردیف موازی قرار میگیرند و وقتی در شرایط مناسب قرار گیرند تخم ها رشد میکنند و پس از مدتی به سوسک های جوان سفید رنگ بدون بال تبدیل میشوندواز درون پوشش کپسولی خارج میشوند این مرحله حدود 50-30 روز طول میکشد.سوسک بالغ تا یکسال عمر میکند.    

سوسک ها در محل های تاریک.شکاف ها ودرز ها.در زیر کابینت ها.زیر میز وصندلی و......تخم گذاری میکنند.    مواد غذایی که سوسک ها از انها تغذیه میکنند شامل:مواد نشاسته ای. شیرینی جات.شیر. پنیر.گوشت.نان و غلات .مدفوع .خون خشک شده .ناخن و....هستند.

به همین دلیل این موجودات هم در محیط زندگی ما زیاد هستند و هم بسیار بیماریزایند وباید برای از بین بردن انها در محل هایی که حضور داریم اقدامی جدی کنبم .     .برخی از بیماریهایی که این موجودات به انسان منتقل میکنند عبارتند از:سالمونا.وبا .بیماریهای تنفسی.فلج اطفال.اسهال. در اثر تماس با پوست ایجاد بیماریهای پوستی.خارش.تورم پلک.و....... میشوند.

 

راههای مبارزه با سوسک ها: 
 1)مواد غذایی را درون یخچال نگهداری کنید.  
  2)زباله ها را هر روز از منزل خارج کنید.   
3)کف اشپزخانه را با در پوش مناسب پر کنید. 
 4)اشپزخانه را هر روز بشویید ودر نمیز نگه داشتن ان کوشا باشید. 
  5)درز ها و روزنه های منزل را بپوشانید. 
 6)ودر نهایت در صورت نتیجه نگرفتن با شرکت آروین سلامت تماس بگیرید
 
  (توجه داشته باشید هرگز خودتان به سمپاشی محل مورد نظر اقدام نکنیدچون در اثر تماس با سموم دچار بیماریهای جدی تنفسی و مسمومیت میشوید  و حتما از متخصصین و کارشناسان در این زمینه کمک گیرید.  ما با  بررسی شرایط و استفاده از ابزار مناسب و تضمین کار در صدد رفع مشکل شما بر می اییم.  )

شرکت آروین سلامت خوشــــــــ آمـــــــــدیـــــــــد

×